Alice Harikalar Diyarında esli kitabı kapağı

Alice Harikalar Diyarında

Yazar: Lewis Carroll

Seslendiren: Talha Sayar, Funda Başak

Süre: 3 saat 3 dk

Kitap Satın Al

— Walt Disney İngiliz edebiyatında hiçbir hikaye Lewis Carroll’un Alice Harikalar Diyarında kitabı kadar ilgimi çekmemiştir

İngiliz edebiyatı klasiği “Alice Harikalar Diyarında”!

Dünyaca ünlü olan ve dünya edebiyatı klasiği haline gelen masal tamamen tesadüfen İngiliz matematikçi, şair ve romancı Charles Lutwidge Dodgson tarafından Lewis Carroll takma adıyla yazılmıştır. Lewis Carroll bir gün masalı patronunun çocuklarına anlatmıştır. Dekan Henry Liddell’ın kızlarıyla birlikte nehirde tekneyle gezerken Lewis Carroll, çocukları oyalamak için masalı anlatmaya başlamıştır. Hikaye o kadar hoşlarına gitti ki bu kızlardan biri, Alice, Carroll’dan hikayeyi yazmasını istemiştir. Carroll da tam olarak bunu yapmıştır: Masalı yazmıştır ve Noel için kıza hediye etmiştir. Çocuklar ve yetişkinler kitabı o kadar çok sevmişler ki, yazar kısa süre sonra kitabı yayınlamaya karar vermiştir.

Bugün Carroll’un karakterleri dünyanın neredeyse her dilinde konuşuyor: Tim Burton’un ünlü film uyarlamasına kadar oyunlarda, müzikallerde ve çizgi filmlerde yaşıyorlar. “Alice Harikalar Diyarında” kitabının yorumlandığı ve açıklandığı birçok kitap yazıldı, ancak bu kitabın büyüsü hala gizemli ve açıklanamaz bir şekilde yaşıyor ve nesiller boyu okuyucular ve dinleyeceleri büyülemeye devam ediyor.

Alice ile birlikte harikalar diyarında inanılmaz bir maceraya çıkın. Beyaz tavşanı takip ederek kendinizi sırlar ve çelişkilerle dolu yeni bir dünyada bulacaksınız.

Bu sesli kitabı dinlerken tavşan deliğinin bilmecesini çözeceğiniz, Cheshire kedisi ile arkadaş olacağınız, çılgın bir çay partisine katılacağınız, kupa kraliçesiyle kroket oynayacağınız, sahte kaplumbağanın hikayesini dinleyeceğiniz ve çok daha fazlasını öğreneceğiniz.

Eve dönmeniz için birçok bilmeceyi çözmeniz, komik şarkıları söylemeniz ve hatta dans etmeniz gerekecek. Ne de olsa Harikalar Diyarı, hiçbir şeyin imkansız olmadığı sihirli bir dünya ve eve dönmek için onun kurallarına göre oynamanız lazım.

Lewis Carroll başka birçok kitap yazdı, ancak çoğumuz için her zaman harika Alice masallarının yazarı olarak kalacaktır. Araştırmacılar bu kitaplarda gizli alıntılar ve matematiksel bilmeceler bulurken, çocuklar ve yetişkinler ise sadece zevkle dinliyor. Siz de bu masal dünyasını kendiniz keşfedin. “Alice Harikalar Diyarında” sesli kitabını dinleyin ve kitabın kahramanlarıyla birlikte bir maceraya çıkın!

Original title: Alice’s Adventures in Wonderland

Production credits: © 2023 ABP Yayınevi. Çeviren: Tufan Göbekçin. (P) 2023 ABP Yayınevi