Beş sevgi dili sesli kitabı kapağı

Beş Sevgi Dili

Sevdiğiniz İnsana Yürekten Bağlılığınızı Nasıl İfade Edersiniz

Yazar: Gary Chapman

Seslendiren: Talha Sayar

Süre: 5 Saat 14 Dk

Kitap Satın Al

Goodreads Herkesin okumasını önerdiğim kitaplardan biridir. İlişkilerde sıklıkla neyin yanlış gidebileceğinin çok basit bir açıklamasıdır. Bu erkeklere karşı kadınlarla ilgili değil, insanların sevgiyi alma yollarıyla ilgilidir.

#1 New York Times çok satan Beş Sevgi Dili kitabı!

Sevgiyi evlilikte yıllarca canlı tutmayı nasıl başaracağınızı hiç merak ettiniz mi? Sevgilinize ya da çocuğunuza sevgi nasıl ifade edersiniz? Romantik ilişkiler neden başarısız olabilir?

Bu sesli kitap, Dr. Chapman’ın tavsiyeleri sayesinde sevgiyi kurtarmayı başaran insanların hikayelerini anlatmaktadır. Gary Chapman, evlilik ve aile konularında danışmanlık yapan dünyaca ünlü bir Amerikalı yazardır. Evli çiftlere psikolojik yardım sağlayan kendi şirketini kurdu ve bugüne kadar orada yöneticilik yapmaya devam etmektedir.

Uzun yıllara dayanan psikoterapi danışmanlığı tecrübesi sayesinde Dr Chapman, insanların sevgilerini nasıl ifade ettiklerinin beş ana yolunu ortaya çıkardı:

  • onaylayıcı kelimeler;
  • birlikte kaliteli zaman geçirmek;
  • hediye almak;
  • hizmet eylemleri;
  • fiziksel temas.

Beş Sevgi Dili kitabı, aile, meslektaşlar ve arkadaşlar arasındaki karşılıklı anlayışın güncel konularını değinmektedir. Chapman’ın teorisine göre, her insanın bir baskın ve bir ikincil sevgi dili vardır. Hepimizin, farklı karakterimiz vardır, bu nedenle sevgiyi kendi tarzımızda ifade ederiz. Sevgilinizin baskın sevgi dilini bilmeniz, ona daha yakından tanımanıza yardımcı olacağını, ailenizde evliliği ve mutluluğu sürdüreceğinizi sağlar.

Bu sesli kitabın yardımıyla şunları öğreneceksiniz:

  • neden aşık olmaya dayalı ilişkiler başarısızlığa mahkumdur;
  • sevgi deposu nedir ve uyumlu ilişkilerin kurulmasında nasıl bir rol oynar;
  • beş sevgi dili arasındaki fark nedir;
  • kendinizin, eşinizin veya çocuğunuzun baskın sevgi dilini nasıl belirleyebilirsiniz.

Chapman, beş sevgi dilini bilmenin ve anlamanın sadece evli insanlara değil, kesinlikle herkese yardımcı olabileceğine inanır. Yalnızlık duygusu, kaç akrabası ve arkadaşı olursa olsun herkesi ziyaret eder. Her insanın sevgiye ihtiyacı vardır ve evli olup olmaması hiç önemli değildir. Bu kitabı dinledikten sonra sevdiğiniz kişinin sevginizi hissedebilmesi için yapılması gerekenleri öğreneceksiniz. Beş sevgi dilini bilmek, bir aile ilişkisi veya başarısız bir evlilik için bir can simididir! Onların yardımıyla sevdiklerinizin hangi sevgi dillerini konuştuğunu doğru bir şekilde belirleyebilir ve onunla ilişkilerde barışı sağlayabilirsiniz.

Sevgiyi nasıl hissedeceğinizi ve bunu ailenize, arkadaşlarınıza ve tanıdıklarınıza nasıl ifade edeceğinizi öğrenmek ister misiniz? Öyleyse bu kitap sizin için!

Original title: The 5 Love Languages. How to Express Heartfelt Commitment to Your Mate

“Bu kitap ilk olarak Amerika Birleşik Devletleri’nde Northfield Publishing tarafından The 5 Love Languages başlığıyla yayımlanmıştır, telif hakkı © 1992, 1995, 2004, 2010, 2015 Gary D. Chapman tarafından yapılmıştır. İzniyle çevrilmiştir. Tüm hakları saklıdır.”

“Beş Sevgi Dili, Amerika Birleşik Devletleri ve diğer yargı bölgelerinde Chicago Moody İncil Enstitüsü’nün tescilli ticari markasıdır.”

(P) 2022 ABP Yayınevi