Beşinci Anlaşma esli kitabı kapağı

Beşinci Anlaşma

Kişisel Ustalık İçin Pratik Bir Rehber

Yazar: Don Miguel Ruiz, Don Jose Ruiz, Janet Mills

Seslendiren: Alişan Özkan

Süre: 4 saat 38 dk

Kitap Satın Al

— Dan Millman, Dingin Savaşçının Ruhsal Yolculuğu kitabının yazarı Castaneda geleneğinde Ruiz, temel Toltek bilgeliğini açılkayarak, modern dünyada barışçıl savaşçılar olarak yaşamanın erkekler ve kadınlar için ne anlama geldiğini açıklık ve kusursuzlukla ifade ediyor

New York Times çok satan yazarından “Beşinci Anlaşma” kitabı!

Sizi “Dört Anlaşma”nın mükemmel devamı olan “Beşinci Anlaşma” adlı sesli kitabı dinlemenizi memnuniyetle teklif ediyoruz.

Dört Anlaşma yayınlanmasından bu yana, bu kitap basit ama derin bir mesajla dünya çapında milyonlarca insanın hayatını değiştirdi. Don Miguel Ruiz ilk kitabında kasıtlı olarak beşinci anlaşmadan bahsetmemiştir. Kendimizi dönüştürme sürecine başlamamız için dört anlaşmanın yeterli olduğunu düşünmüştü, çünkü bu anlaşmalar kendi başlarına herkes için bir meydan okumaydı ve insanlık henüz Tolteklerin bilgeliğinin tamamını öğrenmeye hazır değildi.

Daha önce milyonlarca insanın hayatını zenginleştiren don Miguel Ruiz’in dört anlaşması şunlardır:

  • Sözlerinizi seçerken özenli olun;
  • Hiçbir şeyi kişisel algılamayın;
  • Varsayımlarda bulunmayın;
  • Her zaman elinizden gelenin en iyisini yapın.

Ama şimdi zamanı geldi ve don Miguel Ruiz bize en önemli anlaşmanın, beşinci anlaşmanın ne olduğunu anlatmaya hazır. Dört Anlaşma, gereksiz acılar yaratan binlerce anlaşmayı bozmak için temel sağlar ve Beşinci Anlaşma’nın yardımıyla, doğduğunuzda gerçekte kim olduğunuzun, yani özgünlüğünüzün tüm gücünü geri kazanırsınız.

Bu sesli kitabı dinledikten sonra şunları öğreneceksiniz:

  • Sevdiğiniz insanlarla nasıl uyumlu ilişkiler kurarsınız;
  • Başkalarının görüşlerine bağlı kalmayı nasıl bırakırsınız;
  • Gerçek benliğinizi nasıl bulursunuz.

Beşinci anlaşma şüpheci olmak ancak dinlemeyi öğrenmektir. Şüpheci olmamız gerekir çünkü duyduklarımızın çoğu doğru değil. Ruiz’in yazdığına göre, insanlar sembollerle konuşur ve semboller sadece aynı fikirde olduğumuz için gerçektir, gerçekten doğru oldukları için değil. Ancak anlaşmanın ikinci yarısı dinlemeyi öğrenmektir ve nedeni basittir: Dinlemeyi öğrendiğimizde, insanların kullandığı sembollerin anlamını anlarız; onların hikayesini anlarız ve ilişkilerimiz çok gelişir.

Don Miguel Ruiz’in tavsiyelerine uymaya başladığınızda, hayatınızı zorlaştıran olumsuz tutumlardan kurtulduğunuzu hissedeceksiniz ve onların yerine hayat yolculuğunuzda sizin için sağlam bir destek olacak anlaşmalar gelecektir. “Beşinci Anlaşma” adlı sesli kitabı dinleyin ve hayatınızı hemen şimdi daha iyiye doğru değiştirmeye başlayın!

Original title: The Fifth Agreement

Original subtitle: A Practical Guide to Self-Mastery

Production credits:

Beşinci Anlaşma © 2010 Miguel Angel Ruiz, M.D., Jose Luis Ruiz ve Janet Mills’e aittir. Orijinal İngilizce yayın CA 94903 ABD, San Rafael, Amber-Allen Publishing, Inc.’e aittir. Türkçe çeviri hakları © 2023 ABP Yayınevi. (P) 2023 ABP Yayınevi. Tüm hakları saklıdır.