Bir Tek Şey esli kitabı kapağı

Bir Tek Şey

Olağanüstü sonuçların ardındaki şaşırtıcı yalın gerçek

Yazar: Gary Keller, Jay Papasan

Seslendiren: Efe Özgün

Süre: 6 saat 14 dk

Kitap Satın Al

– Brandon Turner Gary Keller ve Jay Papasan’ın yazdığı “Bir tek şey”, okunması kolay ancak hayatımın her alanında ana şeyi ana şey olarak tutmaya odaklanmama yardımcı olan derin bir kitap

New York Times, Wall Street Journal ve USA Today’in çok satan “Bir tek şey” adlı sesli kitabını dinlemenizi memnuniyetle teklif ediyoruz.

Gerçekten başarılı olmanızı engelleyen nedir? Büyük olasılıkla şu cevabı vereceksiniz: “Çalışkanlığım ve irade gücüm yok!” ya da “Çok çalışıyorum ama hiçbir şey için zamanım yok!” Muhtemelen her şeye nasıl yetiştiğinize dair birçok kitap dinlediniz. Bir zaman yönetimi eğitimi aldınız ve şimdi gün, ay ve yıl için sonsuz yapılacaklar listesi mi hazırlıyorsunuz? Ve tabii ki özgeçmişinizde çoklu görev yapabilmeyi değerli beceriniz olarak belirtiyorsunuz.

Çok çalışmanın her zaman istediğiniz hedefe ulaşmanıza yardımcı olmadığını muhtemelen fark etmişsinizdir. O kadar stresli bir durumdayken her zaman verimli çalışmak zordur. Gary Keller, daha çok çalışmanıza hiç gerek olmadığına inanıyor. Aksine, çalışmak için daha az zaman harcayabilirsiniz. Ancak bunun için kişisel başarınız için kritik bir beceri edinmeniz gerekir: önceliklerinizi belirleme becerisi.

Ne yazık ki çoğumuz bu beceriye sahip değiliz. Çocukluğumuzdan beri şu anda yapılması gerekeni yapıyoruz ve önceliklerimizi belirlemeyi öğrenmiyoruz. Büyüdükçe seçim yapma özgürlüğünü kazanıyoruz, ancak zamanımızın %99’unu nasıl yönetmeyi bilmiyoruz.

Bu kitabın yardımıyla şunları öğreneceksiniz:

  • Daha kısa sürede daha iyi sonuçlara nasıl ulaşırsınız;
  • Hedefinize doğru ilerlemeye nasıl başlayabilirsiniz;
  • Görevlerinizi ve amaçlarınızı nasıl düzgün bir şekilde önceliklendirirsiniz;
  • Önceki başarısızlıklardan kaynaklanan ezginlik hissinin üstesinden nasıl gelirsiniz;
  • Zamanınızı nasıl doğru şekilde yönetebilirsiniz.

Bir gün içindeki zaman miktarı herkes için aynıdır. Ancak başarılı insanlar aynı süre içinde diğerlerinden daha fazla iş yapmayı başarırlar. “Bir tek şey” sesli kitabını dinleyin ve sırlarının ne olduğunu öğrenin!

Yazarlar hakkında

Gary Keller, Keller Williams Realty International’ın kurucu ortağı ve yönetim kurulu başkanı olan Amerikalı bir iş adamı ve yaşam hedeflerine ulaşma üzerine kitapların yazarıdır. Kitaplarının birçoğu en çok satanlar listesine girmiş, New York Times ve Wall Street Journal’ın listelerinde yer almıştır. Kitapları toplamda dünya çapında 5,4 milyondan fazla satmıştır. Ernst & Young Yılın Girişimcisi Ödülü sahibi ve Inc. Magazine’in Yılın Girişimcisi ödülünün finalisti olan Keller, iş dünyasında bir lider olarak tanınmaktadır.

Jay Papasan, dünyanın en büyük emlak şirketi olan Keller Williams Realty International’da Stratejik İçerik Başkan Yardımcısı olarak görev yapan çok satan bir yazardır.

Original title: The One Thing

Original subtitle: The Surprisingly Simple Truth About Extraordinary Results

Production credits:

© 2012 Rellek Publishing Partners, Ltd. Tüm hakları saklıdır.

Çeviren: Mehmet Gürsel. (P) 2023 ABP Yayınevi