“Dört Anlaşma” sesli kitabı Türkçe olarak yayımlandı

ABP Yayınevi, Don Miguel Ruiz'in “Dört Anlaşma” adlı sesli kitabını Türkçe olarak yayımladı. İlk kez sesli formatta Türkçe olarak yayımlanan kitap, 10 yıldan fazla bir süredir New York Times’ın “en çok satanlar” listesinde bulunuyor.

Uluslararası sesli kitap platformu ABP Publishing’in Türkiye iştiraki olan ABP Yayınevi, 10 yılı aşkın bir süredir çok satanlar listesinde bulunan Don Miguel Ruiz'in “Dört Anlaşma” kitabını Türkçe dilde sesli kitap olarak yayınladı. Kitapseverlerin raflarında özel bir yeri olan kitap, ilk kez sesli formatta Türkçe olarak yayınlanıyor. Kitabın Türkçe sesli versiyonunu yayınlamak üzere münhasır ses haklarına sahip olan ABP Yayınevi, böylece kitapseverlerin tekrar tekrar dinleyebileceği bir başucu kitabını kültür dünyasına kazandırmış oldu.

 “Kitapseverlerin dijital cihazlarında mutlaka bulunması gereken bir kitap”

ABP Publishing Şef Editörü Viktoria Salnikova, “Dört Anlaşma” kitabının ilk kez Türkçe sesli kitap olarak kayıt alındığına dikkat çekti. Görme engelliler başta olmak üzere kitap okumaya vakti olmayanların sesli kitaplara büyük ilgi gösterdiğini belirten Viktoria Salnikova, “Sesli kitaplar son yıllarda büyük ilgi görüyor. Kitapseverler, en çok satan kitapları sesli olarak dinlemek istiyor. Bu sebeple kitapseverlerin başucu kitaplarından olan “Dört Anlaşma” kitabını sesli kitap olarak yayınlamaya karar verdik. Okuyucuyu Toltek bilgeliği ile tanıştıran kitap, kitapseverlerin dijital cihazlarında mutlaka bulunması gereken bir kitaptır. ABP Publishing olarak bu bilinçle Dört Anlaşma’yı Türkçe dilde sesli kitap dünyasına kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Viktoria Salnikova, şunları kaydetti: “Kitaplar Türkçe seslendirmeden önce ekibimizle özenli bir araştırma yapıyoruz. Türk kitapseverlerin odaklandığı konuları ve kategorileri belirleyerek, kitap seçiminde sorumlu bir yaklaşım sergiliyoruz. Deneyimli yazarlarla, çevirmenlerle ve seslendirme sanatçıları ile işbirliği yapıyoruz. Sesli kitapların her aşamasında editör ekibimiz titiz bir çalışma yapıyor.”

“Dört Anlaşma”, hayatın efendisi” olmanın yollarını gösteriyor

“Ruhsal öğretmen” Don Miguel Ruiz’in “Dört Anlaşma” adlı kitabı 10 yıldan fazla bir süredir New York Times’ın “en çok satanlar” listesinde bulunuyor. Kırk altı dile çevrilen kitap, temel Toltek bilgeliğini paylaşıyor. Ruiz, kitabında mutsuz ve acı veren sınırlayıcı düşüncelerin sebeplerini ortaya koyuyor. Kitap, okuyucu ile dört başlıkta anlaşma yapıyor: “Sözcükleri özenle seç”, “hiçbir şeyi kişisel algılama”, “varsayımda bulunma”, “daima yapabildiğinin en iyisini yap”… Kitap, böylece okuyucunun kendisine ve dış dünyaya karşı tavır değiştirmesi için destek veriyor. Ayrıca, endişelerden kurtulmanın ve “hayatın efendisi” olmanın yollarını gösteriyor. Sesli kitap, yaşamdaki zorluklara karşı başvurulabilecek bir kaynak olarak büyük ilgi görüyor.

Türkçe sesli kitapların öncüsü

ABP Yayınevi, uluslararası yayıncılık grubu ABP Publishing’in bir parçası olarak Türkiye’de faaliyet gösteriyor. Global çapta çapında milyonlarca kitapseverden tam not alan ve en çok satanlar listesinde yer alan kitapların sesli versiyonlarını yayınlayan ABP Yayınevi, dünyaca ünlü yazarların bilgi ve deneyimlerini dinleyicilerle paylaşmayı misyon ediniyor. ABP Yayınevi, Robert T. Kiyosaki’nin “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabınden George S. Clason’ın “Babil’in En Zengin Adamı” kitabına kadar en çok satan kitapların sesli versiyonlarını kitapseverlere sunuyor. ABP Publishing; İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca dillerinde sesli kitaplar; İspanyolca, Korece ve diğer dillerde kitaplar yayımlıyor. Yayınevi, kataloguna 2020 yılında Türkçe, İsveççe, Norveççe, Japonca ve İspanyolca sesli kitaplar ekledi.