Düşüncenin Gücü sesli kitabı kapağı

Düşüncenin Gücü

Yazar: James Allen

Seslendiren: Caner Özyazar

Süre: 1 Saat 1 Dk

Kitap Satın Al

Goodreads Düşüncenin Gücü, düşünme yollarınızı değiştirmek ve düşüncelerinizin yaşamınızda yönettiği ve sonuçlar ürettiğinin farkına varmak istiyorsanız harika bir kitaptır.

Tüm zamanların en çok satan kişisel gelişim kitabı James Allen’in Düşüncenin Gücü!

Şimdiye kadar yazılmış en etkileyici kişisel gelişim kitaplardan biri olmuştur. Kendini geliştirmek isteyen herkesin okuması gereken bir kitap, düşüncelerimizin gücü hakkında bir dizi felsefi düşünce sağlamaktadır. James Allen’in basit ve aynı zamanda karmaşık bir prensip “İnsan ne düşünüyorsa odur” milyonlarca insanın hayatını değiştirip kitabı onlarca yıldır çok satan listesine koymuştur.

İnsan zihni, çoğu insanın bildiğinden daha güçlüdür ve bu kitap, dinleyicilere onu nasıl doğru şekilde kullanacaklarını öğretmek için önemli bir anahtar sağlamaktadır. Allen, karakterimizin, kimliğimizin, yeteneğimizin ve başarımızın tamamının zihnimizdeki düşünceler tarafından belirlendiğini açıklamaktadır. Kendimizi dünyanın kurbanları olarak sanmak yerine, her birimizin içinde kendi kaderimizi şekillendirme ve belirleme yeteneği vardır. Finans, sağlık, sosyal statü ve başarı, zihnimizi dolduran düşüncelerimizin dış belirtileridir. Allen size zihninizin kontrolünü ele geçirme ve bunu yaparken her zaman hayal ettiğiniz hayatı yaratma fırsatı sunmaktadır.

Bu kitabın yardımıyla şunları öğreneceksiniz:

  • kendi düşüncenizi yöneterek kişisel ve profesyonel başarıya nasıl ulaşırsınız;
  • hayata karşı tutumunuzu değiştirmeniz için düşüncenin gücü nasıl kullanırsınız;
  • düşüncelerimiz hayatımızı ve sağlığımızı nasıl etkiler;
  • daha iyi bir yaşam için hayal kurmak ve çabalamak neden önemlidir;
  • hedeflere nasıl ulaşırsınız;
  • başarısızlıklarla diğer insanları, hal ve şartları suçlamaktan nasıl vazgeçersiniz ve kendi hayatınızın efendisi olursunuz;
  • mutluluk ve güven getiren bir zihin saflığına nasıl ulaşırsınız.

James Allen, kişisel gelişim kitaplarıyla tanınan ünlü bir İngiliz yazar ve şairdir. Hala birçok yazar, kitaplarını alıntılamaya devam etmekte ve asıl eseri 1903 yılında yayımlanmış Düşüncenin Gücü, birçok kişi için bir başvuru kitabı olmaktadır.

Eserin ilk yayımlanmasından beri 100 yıldan fazla zaman geçti ama bu kitap güncel edebiyatın önemli parçası olarak kalmaktadır. İçinde bulunan tavsiyeleri ise birçok çağdaş çok satan kitaplarda alıntılanmaktadır.

Bu ölümsüz şaheseri keşfedin – ve onun derin anlayışlarının hayatınızı nasıl değiştirmeye yardımcı olabileceğini ortaya çıkarın. Ya düşüncelerinize hükmedip istediğiniz hayatınızı yaratın yoksa olumsuzluk, hayal kırıklığı ve başarısızlık batağına saplarsınız. Tercih sizindir!

Original title: As a Man Thinketh

©1903, 2021 James Allen, ABP Yayınevi. Çevirmen: Halil Oğulcan Karamağara (P)2022 ABP Yayınevi