Elon Musk esli kitabı kapağı

Elon Musk

Tesla, SpaceX ve Fantastik bir Gelecek Arayışı

Yazar: Ashlee Vance

Seslendiren: Efe Özgün

Süre: 14 saat 25 dk

Kitap Satın Al

— The Washington Post Dünyanın tartışmasız en önemli girişimcisine muazzam bir bakış
— Wall Street Journal Heyecanlı ve sürükleyici bir biyografi

New York Times ve Wall Street Journal’ın çok satanlar listesinde yer alan ve iki milyondan fazla satan, Ashlee Vance’in “Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Fantastik bir Gelecek Arayışı” adlı sesli kitabını dinlemenizi memnuniyetle teklif ediyoruz.

Elon Musk, bir Silikon Vadisi efsanesi ve iş tarihinin en büyüleyici figürlerinden biri. İş imparatorluğunu yenilikçi fikirler üzerine kurmuş, hem nefret edilen hem de hayranlık duyulan bir mucit ve iş adamı.

Bloomberg Businessweek dergisinin ödülünü alan gazeteci Ashlee Vance, “Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Fantastik bir Gelecek Arayışı” kitabında Silikon Vadisi en cesur girişimcinin hayatına ve başarılarına ilk kez bağımsız ve çok yönlü bir bakış sunuyor. Musk, ailesi ve arkadaşlarıyla yapılan özel röportajlara dayanan bu kitap, Güney Afrika’daki çocukluğundan küresel iş dünyasının zirvesindeki mevcut konumuna kadar hayatının ilgi çekici bir tarihini içeriyor.

Bu kitabın yardımıyla şunları öğreneceksiniz:

  • Elon Musk ilk yeni girişimini sıfırdan nasıl kurdu;
  • SpaceX nasıl oldu da başarısız bir şirketten ABD’nin önde gelen havacılık ve uzay şirketi haline geldi;
  • Musk elektrikli otomobil dünyasında nasıl devrim yarattı;
  • Musk SpaceX ve Tesla’yı iflastan kurtarmayı nasıl başardı;
  • Musk’ın dehasının sırrı nedir.

Bu ilham verici kitap, şimdi kendi özel yolunu arayan herkes için faydalı olacaktır. Elon Musk, yalnızca güçlü bir arzu, bilgi ve azimle eşi benzeri görülmemiş yüksekliklere ulaşılabileceğini örneğiyle kanıtlamıştır. Musk’ın tüm eylemleri, insanlığı yok olmaktan kurtarmayı amaçlıyor; onun gibi olağanüstü bir insana gerçekten yakışan bir hedef! Musk’ın sloganı ‘ya büyük oyna ya da hiç oynama’! Gerçekten riskli, ancak söz konusu tüm insanlığın kaderi olduğunda risk nedir ki?

Bu kitap, Elon Musk’ın ilk biyografisi ve o kadar çok şey başarmış birini tanımak, yolunu izlemek ve başarı faktörlerini ve başarısızlıkların nedenlerini gözlemlemek için bir fırsattır. Hemen kitabı dinleyin ve Elon Musk gibi hayallerine saplantılı insanların nasıl olduklarını ve fikirlerini nasıl gerçekleştirdiklerini öğrenin!

Yazar hakkında:

Ashlee Vance, diğer gazete ve derginin yanı sıra The Register, The New York Times ve The Economist’te çalışmış bir gazetecidir. Bloomberg Businessweek dergisinin ödüllü yazarıdır ve aynı zamanda “Hello World” TV programının sunucusudur. Vance’nin uzmanlık alanı San Francisco teknoloji endüstrisinin gelişimi ve özellikle Silikon Vadisi’nin tarihidir.

Original title: Elon Musk: Tesla, SpaceX, and the Quest for a Fantastic Future

© 2015 Ashlee Vance. Tüm hakları saklıdır. Türkçe çeviri hakları © 2023 ABP Yayınevi. Çeviren: Tufan Göbekçin. (P) 2023 ABP Yayınevi.