Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı sesli kitabı kapağı

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı. 30. yıl dönümü baskısı

Kişisel Değişim Konusunda Güçlü Dersler

Yazar: Stephen Covey

Seslendiren: Caner Özyazar

Süre: 14 Saat 46 Dk

Kitap Satın Al

En çok satan Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı! 30. yıl dönümü baskısı!

Dünyanın önde gelen liderlik yetkililerinden biri olarak tanınan Stephen R. Covey liderlik, başarı üzerine çok sayıda literatür okudu, birçok ünlü insanın biyografisini inceledi ve herhangi bir kişinin uzun vadeli başarısının temelinin, her durumda doğru olan bazı esas ilkelere, ebedi değerlere bağlı olduğu sonucuna vardı. Bu kitap, insanlar için hayatını nasıl etkili bir şekilde yaşayacakları ve başarı olma hayali nasıl gerçekleşecekleri konularında harika bir yardımcı.

Bu kitabın popülerliğinin sırrı, Stephen Covey’in trendleri ve popüler psikolojiyi görmezden gelmesi ve zamansız adalet, dürüstlük ve başka ahlâk ilkelerine odaklanmasıdır. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, başarı olmak için çalışan insanların sahip olmaları gereken nitelikler, bir kişinin uyumlu gelişimi, yaşamın anlamını arama ve hayati zorluklara doğru tepki verme hakkında bir kitap.

Covey, kitabında çok basit bir şekilde, tanıdıklarının ve kendi deneyimlerinden örnekleri kullanarak liderlik, zaman yönetimi ve takım çalışmasından başarıya, sevgiye ve hayatınızın kontrolünü ele geçirmeye kadar her konusunda hayat değiştiren tavsiyeleri sunmaktadır.

Bu sesli kitap size:

  • Sonuçlara ulaşabilmek için tam bir sorumluluk alma,
  • İş ve kişisel hayatınızda neyin önemli olduğunu tespit etme,
  • Sürekli olarak acil durumlara aşırı ya da yersiz tepki vermek yerine, en önemli hedeflerine öncelik verme ve onları başarmak için çalışma,
  • Sürekli gelişim ve öğrenmeyi hayata entegre etme,
  • Hayatın dengesini kurma konularında yardımcı olacaktır.

İlk olarak 30 yıldan fazla bir süre önce yayınlanan bu kitap demode olmadı. İster girişimci, ister avukat, eğitimci veya lider olsun, farklı mesleklerin insanları Covey’in tavsiyelerini pratikte uygular ve bu 7 alışkanlığa dayalı kişisel ve profesyonel ilişkiler kurar. Brian Tracy ve Anthony Robbins de dahil olmak üzere birçok ünlü kişi Covey’in tekniğinin işe yaradığını doğrulamıştır.

Covey’in anlatmak istediği asıl şey, her zaman bir çıkış yolu ve seçim özgürlüğü olduğudur. Hayatta her şey kötü olsa bile, seçme hakkı var. Bu kitap, size proaktif bir insan ve hayatınızın efendisi olma şansını verir!

Original title: The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change (30th Anniversary Edition)

© FranklinCovey (P) 2022 ABP Yayınevi