Etkili İnsanların 7Alışkanlığı sesli kitabı kapağı

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı

Kişisel değişim konusunda güçlü dersler

Yazar: Stephen R. Covey

Seslendiren: Mehmet Selli

Süre: 12 Saat 59 Dk

Kitap Satın Al

Stephen R. Covey’in Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı dünyanın en çok satan kişisel gelişim kitabıdır!

20 milyondan fazla satıldı!

Time dergisinin en etkili 25 Amerikalı’sından biri olarak tanınan Stephen R. Covey, dünyanın önde gelen liderlik yetkililerinden biriydi. Covey, adalet, dürüstlük, hizmet ve insanlık onuru ile yaşamak için adım adım yol gösterdi – değişime uyum sağlama güvenliğini sağlayan ilkeler ve değişimin yarattığı fırsatlardan yararlanmak için bilgelik ve güç.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı, hedefler nasıl doğru belirlemek ve onlara nasıl ulaşmayı anlatılan bir kitaptır. Kitap hazır çözümler vermiyor, ancak kendinizi geliştirmeye yönelik alıştırmalar ve ipuçlarla doludur. Covey’in alışkanlıkların değiştirilmesine büyük önem vermektedir, çünkü bunlar günden güne eylemlerimizi belirleyen şeylerdir. Bu kitap, ister kariyer ister özel hayat olsun, hayatını veya bir bölümünü iyileştirmek isteyenler için iyi yardımcı olacak.

Bu sesli kitabı dinledikten sonra, kendinizi daha iyi tanımanıza ve başkalarıyla karşılıklı anlayış bulmanıza yardımcı olacak yedi ana alışkanlığı edineceksiniz. İlk üç alışkanlığı oluşturarak, genellikle bilinçli bir karar vermenin önüne geçen duygularınızı kontrol altına alabileceksiniz. Ve kendini kontrol eden, bildiğiniz gibi dünyanın sahibidir. Aşağıdaki üç alışkanlığı, çevrenizdeki insanlarla ilişkiler kurmanızı kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Ve son olarak, alışkanlıkların sonuncusu kendinizi geliştirme yoluna çıkmaya sizi teşvik etmektedir.

Bu sesli kitabın yardımıyla öğreneceksiniz:

  • Sonuçlara ulaşabilmek için tam bir sorumluluk alma,
  • İş ve özel hayatında neyin önemli olduğunu tespit etme,
  • Sürekli olarak acil durumlara aşırı ya da yersiz tepki vermek yerine, en önemli hedeflerine öncelik verme ve onları başarmak için çalışma,
  • Ortak fayda sağlayacak şekilde ilişki kurarak, etkili işbirliği yaratma,
  • Hayatın tüm alanlarında, dijital dünya dahil olmak üzere, etkili iletişim kurma,
  • Problem ve fırsatlara yaratıcı işbirliği ile yaklaşma ve üçüncü alternatifi arama,
  • Sürekli gelişim ve öğrenmeyi hayata entegre etme,
  • Hayatın dengesini kurma.

En çok satan kitabında Covey, liderlik, zaman yönetimi ve takım çalışmasından başarıya, sevgiye ve hayatınızın kontrolünü ele geçirmeye kadar her konuda hayatı değiştiren tavsiyeler sunmaktadır. Sesli kitabı dinleyin ve Covey’in tavsiyelerini hayata geçirin!

Original title: The 7 Habits of Highly Effective People: Powerful Lessons in Personal Change

Production credits: (c) Franklin Covey. This book has been translated by Osman Deniztekin and Filiz Nayir Deniztekin (P) 2020 ABP Yayınevi