Martı Jonathan Livingston sesli kitabı kapağı

Martı Jonathan Livingston

Bir öykü

Yazar: Richard Bach

Seslendiren: Alişan Özkan

Süre: 1 saat 27 dk

Kitap Satın Al

Ray Bradbury Richard Bach bu kitapla iki şey yapıyor. Bana Uçuş veriyor. Benim Genç hissetmemi sağlıyor

New York Times çok satanlar listesinde yer alan “Martı Jonathan Livingston” sesli kitabı!

Kitabın yazarı Richard Bach, uçmanın sırrını anlamayı her şeyden çok isteyen Jonathan Livingston adlı bir martının hikâyesini anlatıyor. Jonathan, davranışıyla Sürü yasalarına meydan okur ve martılar tarafından sürgün edilir. Ancak amacına ihanet etmez, uçma becerilerini sürekli geliştirir ve diğer martılarla sadece uçuş sanatını uygulamakla kalmayıp, aynı zamanda öğrencileri şefkat, sevgi ve affetmeyi de öğretmeye devam eder.

Bu kitap,

  • kalbinin sesini dinleyip kendi kurallarını koyanlar;
  • kendilerine ve hayallerine inananlar;
  • çıkış yolu yokmuş gibi görünse de bu hayatta sevgi ve neşe için her zaman yer olduğunu bilenler için yazılmıştır.

Hikâye boyunca Jonathan’ın payına düşen çok zorluk vardır. İhanet ile karşılaşır, en sevdikleri tarafından reddedilir ve kimse onun başarısına inanmaz. Bir noktada umutsuzluğun düşürür ve hayallerinden vazgeçmek üzere, ancak pes etmemek ve hayalleri için çabalamak için güсü bulur. Zorluklar onu yıkmaz – sadece ruhunu güçlendirir.

Martı Jonathan’ın hikayesini anlatan bu kitap, dünya çapında milyonlarca insanın kalbini kazandığı için en çok satanlar listesinde boşuna yer almadı. Her birimizin içinde Jonathan Livingston var ve ne olursa olsun onun sesini dinlemek ve hayallerimizin peşinden gitmek bizim elimizde.

Herkes size karşı olduğunda kendinize ve hayallerinize nasıl bağlı kalacağınızı bilmek ister misiniz? O zaman Richard Bach’ın sesli kitabını dinleyin ve tüm sorularınıza yanıt bulun!

Richard Bach, iki yıl boyunca The New York Times’ın en çok satanlar listesinde yer alan “Martı Jonathan Livingston” adlı kitabıyla tanınan Amerikalı bir yazar ve eski USAF pilotudur. Bach’ın kitaplarının çoğu biyografisinin unsurlarını içerir. Yazar, kitaplarında hayatından gerçek ya da kurgusal olayları kullanarak yaşam felsefesini okuyucularla paylaşıyor. Richard Bach’ın kitapları mizahı, bilgeliği ve içgörüsüyle dolu, bu da ona dünya çapında milyonlarca hayran kazandırmıştır.

Original title: Jonathan Livingston Seagull: A Story

© 1970 Richard Bach

© 2022 ABP Yayınevi

Çeviren: Fadime Erkek

(P) 2022 ABP Yayınevi