Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği sesli kitabı kapağı

Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği

Zengin Baba’nın Mali Özgürlük Rehberi

Yazar: Robert T. Kiyosaki

Seslendiren: Talha Sayar

Süre: 8 Saat 41 Dk

Kitap Satın Al

Goodreads Bu kitap, gerçekten zengin ve başarılı olmayı umut etmeden önce nasıl bir insan olmanız gerektiği ve yapmanız gereken kişisel değişiklikler hakkında daha fazla bilgi veriyor.

Robert T. Kiyosaki’nin ikinci kitabı Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği!

New York Times ve Wall Street Journal’ın çok satanlar listesinde yer alan mali özgürlük rehberi!

Hayatınızda önemli değişiklikler yapmak ve mali geleceğinizin kontrolünü elinize almak ister misiniz? Çoğumuz daha az çalışmayı, daha çok kazanmayı ve daha az vergi ödemeyi hayal ediyoruz. Ama bu nasıl mümkün olabilir?

Yeterince para kazanmak için çok çalışmanız gerektiğini öğretmenlerden birçok kez duymuşsunuzdur. Ama size öğretilmeyen şey, parayı sizin için nasıl çalıştıracağınızdır. Robert Kiyosaki’nin ikinci kitabı bu amacıyla sizin için yazılmıştır. Girişimcinin tavsiyeleri sayesinde daha fazla para kazanırken daha az vergi ödemeyi öğreneceksiniz.

Kiyosaki’nin Ölçüm Çeyreği, gelir kaynağınızın neresi olduğunu belirleyen “Çalışan”, “Serbest meslek sahibi”, “İş sahibi” ve “Yatırımcı” gibi dört diliminden ibarettir. Ölçüm Çeyreği’nin sol tarafında Çalışan ve Serbest meslek sahibi en çok vergi öder ve zamanlarını parayla takas ederler. Sağ tarafında ise İş sahibi ve Yatırımcı var. En düşük vergiyi öderler ve uyurken bile onların için nakit akışı sağlayan varlıklar yaratır veya bunlara yatırım yaparlar.

Diliminizi belirledikten sonra çaba harcayıp Ölçüm Çeyreği’nin diğerine geçip başarıya ulaşabilirsiniz. Bunu yapmak için yazar, herkesin kendi mali özgürlüğe giden yolunu seçmesine yardım eden sadece yedi adım atmayı önerir.

Bu eğitici kitabı dinledikten sonra şunları öğreneceksiniz:

  • Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği nedir ve size nasıl yardımcı olabilir;
  • mali okuryazarlık neden önemli ve Mali IQ’nuzu geliştirmek için ne yapmanız gerekir;
  • iş adamı veya yatırımcı olmak için Ölçüm Çeyreği’nin diğer dilimine nasıl geçersiniz;
  • mali geleceğiniz için sorumluluk nasıl almayı öğrenirsiniz.

Robert Kiyosaki – bir girişimci, eğitimci ve yatırımcı, “Rich Dad” adlı finansal-eğitim şirketinin kurucusu, finansal işletme oyunu CashFlow’un yaratıcısı, Zengin Baba Yoksul Baba ve Zengin Baba Finansal IQ’nuzu Artırıyor gibi en çok satan kitapların yazarıdır.

Kaderi değiştirmek, kendi hayatının efendisi olmak ve gerçekten başarılı iş sahibi ve yatırımcılara katılmak isteyenler için mutlaka dinlemesi gereken kitap. Nakit Akışı Ölçüm Çeyreği adlı sesli kitabı sizi bekliyor, hemen şimdi dinlemeye başlayın!

Original title: Rich Dad’s CASHFLOW Quadrant: Rich Dad’s Guide to Financial Freedom

© 2020, Alfa Basım Yayım Dağıtım San. ve Tic. LTD. Şti.
(P) 2022 ABP Yayınevi