Savaş Sanatı sesli kitabı kapağı

Savaş Sanatı

Dünyanın En Eski Askeri Bilimsel Eseri

Yazar: Sun Zi

Seslendiren: Emrah Çelik

Süre: 1 Saat 20 Dk

Kitap Satın Al

New York Times Bu kitap, hem felsefe hem de taktikler üzerine bir çalışma olduğu için çok faydalı görünüyor.

Savaş Sanatı — dünya edebiyatının ölümsüz klasik eseri!

Çin komutanı Sun Zi tarafından MÖ 6. Yüzyılda yazılmış ve askeri taktik ve siyaset konuya ayrılmış olan bu kitap, muharebenin temel ilkeleri üzerine dünyanın en eski ve ünlü askeri eserlerden biridir.

Taktiksel saldırı, askeri strateji ve casusların kullanılması dahil olmak üzere savaşın belirli yönlerine ayrılmış olan on üç bölümden oluşur.

Çok ülkenin liderleri ve komutanları, Sun Zi tarafından önerilmiş stratejileri ve tavsiyeleri kullanarak savaşlarda ezici zaferler elde etmiştir. Vietnam bağımsızlık hareketi lideri Ho Chi Minh, Çin Halk Cumhuriyeti’nin kurucusu Mao Zedong ve hatta Napolyon Bonapart, Sun Zi`nin eserine danışmıştılar. Bugüne kadar, bu kitap deniz kuvvetleri de dahil olmak üzere ABD Ordusunun eğitiminde kullanılmaktadır.

Sun Zi, çalışmasında insan doğasını kısaca anlatmakta, çatışma durumlarını şiddet olmadan çözmenin yolları, açık çatışma başlamadan önce bile nasıl kazanabileceğinizi göstermektedir. Kitabın ana fikri savaşın diplomatik yollarla önlenmesi gerektiğidir. Savaşa girmekten başka çaresi kalmadığı zaman, kaynakların zarar görmesini ve kurban sayısını en aza indirmek için sefer stratejik ve psikolojik yöntemler yardımıyla yapılmalıdır. Sun Zi’ye göre, bir savaş başlatmak hedefe ulaşmak için son çaredir.

Bugüne kadar Sun Zi’nin efsanevi eseri demode olmadı. Sadece askeri alanda popüler değil bu çalışma, iş dünyasında personel yönetimi yöntemleri geliştirme, ortaklarla kârlı iş birliğine ulaşma ve rakipleri yenme konularında yardımcı olmaya devam etmektedir.

Bin yılın bilgeliği içeren bu efsanevi kitap size:

  • Sun Zi’nin ilkelerini ve taktiklerini gerçek dünyada nasıl uygulayacağınızı
  • Geçmiş zaferlerin deneyimlerine dayanarak, yaşam yolundaki yeni zorlukların üstesinden nasıl geleceğinizi
  • Emrindeki çalışanlarla nasıl etkili ve saygılı bir şekilde davranacağınızı
  • Zayıf bir pozisyonda olsanız bile rakibinizi nasıl yeneceğinizi
  • Hedefleri gerçekleştirmek için hızlı ve etkili yolları nasıl bulacağınızı
  • İşinizi başarılı bir şekilde nasıl kuracağınızı de gösterecektir.

Eski Çin’in en ünlü strateji uzmanları ve komutanlarından biriyle tanışmak ve paylaştığı bilgeliğini öğrenmek ister misiniz? O halde yaşamın her alanında uygulanabilecek Savaş sanatı adlı sesli kitabı dinlemeye başlayın!

Original title: The Art Of War

(P) 2022 ABP Yayınevi