Ustaca Sevmek esli kitabı kapağı

Ustaca Sevmek

İlişki Sanatına Dair Pratik Bir Rehber

Yazar: Don Miguel Ruiz, Janet Mills

Seslendiren: Alişan Özkan

Süre: 4 saat 17 dk

Kitap Satın Al

— Dan Millman, Dingin Savaşçının Ruhsal Yolculuğu kitabının yazarı Castaneda geleneğinde Ruiz, temel Toltek bilgeliğini açılkayarak, modern dünyada barışçıl savaşçılar olarak yaşamanın erkekler ve kadınlar için ne anlama geldiğini açıklık ve kusursuzlukla ifade ediyor

New York Times’ın çok satan yazarından “Ustaca Sevmek” kitabı!

Spiritüel rehber, guru ve şaman Don Miguel Ruiz, Toltek atalarının kadim bilgeliğini paylaşmaya devam ettiği ikinci kitabını sunmaktadır.

Toltekler, atalarının kutsal bilgeliğini kimsenin kötüye kullanmaması için binlerce yıl boyunca bilgilerini dış dünyadan gizli tutmuşlar. Şimdi, Kartal Şövalye soyundan gelen akıl hoca Don Miguel Ruiz, atalarının ilkelerini izleyerek, herkesin gerçeği öğrenebilmesi ve yaşamlarını daha iyiye doğru değiştirebilmesi için kadim bilgeliği yeryüzündeki tüm insanlarla paylaşma gibi önemli bir misyon üstlenmiştir.

Yazara göre tüm insanlar kendi yaşamlarının ustaları, yaratıcılarıdır, çünkü kaderimizi değiştirmek bizim elimizdedir. Toplum tarafından bize dayatılan yanlış tutumların etkisi altında, yalan ustası haline geliriz. Başkalarının ideallerine uymaya çalışırken, gerçekte kim olduğumuzu unuturuz. Pek çok ruhsal yara ve sürekli oynadığımız dram nedeniyle, insanları ve kendimizi olduğumuz gibi algılamayız.

Zamanla özgürlüğümüzü, neşemizi ve doğuştan gelen sevgi eğilimimizi kaybederiz. Sevginin ustası olmamızı, ailemizle, sevdiklerimizle ve kendimizle uyumlu ilişkiler kurmamızı engelleyen de budur. Bununla birlikte, Don Miguel Ruiz sevginin koşulsuz olduğunu ve sevmekte her zaman özgür olduğumuzu vurgular. Sevgi ustaları olmak için kendimizi içimizdeki zehirden kurtarmalı, kendimizi ve başkalarını koşulsuz olarak kabul etmeyi ve sevmeyi öğrenmeliyiz.

Bu sesli kitabın yardımıyla şunları öğreneceksiniz:

  • İlişkinizde kurban rolünü oynamayı nasıl bırakırsınız;
  • Eşiniz veya ailenizle sağlam ilişkiyi nasıl kurarsınız;
  • Kendi içinizde sevgiyi nasıl bulursunuz;
  • Olumsuz tutumlardan nasıl kurtulur ve iç uyumu nasıl bulursunuz.

Don Miguel Ruiz’in “Ustaca Sevmek” kitabında paylaştığı tavsiyeler sağduyuya dayanıyor ve o kadar basit bir şekilde açıklanıyor ki, öğretilerinin temelindeki evrensel mesaj birçok kişi tarafından benimseniyor. Ruiz’in mesajı basit, pratik ve uygulandığında hayatları kademeli olarak değiştiriyor.

Mesajını hayata geçirmek için içgörülü hikayeler kullanan Don Miguel Ruiz, duygusal yaralarımızı nasıl iyileştirebileceğimizi gösteriyor, böylece doğuştan bize verilen özgürlüğü ve neşeyi yeniden hissedebiliyoruz. Gerçekten özgür olduğumuzda sevgiyi bilebilir ve başkalarıyla paylaşabiliriz.

Original title: The Mastery of Love. A Practical Guide to the Art of Relationship

Production credits: Ustaca Sevmek © 1999 Miguel Angel Ruiz, M.D. ve Janet Mills’e aittir. Orijinal İngilizce yayın CA 94903 ABD, San Rafael, Amber-Allen Publishing, Inc.’e aittir. Türkçe çeviri hakları © 2023 ABP Yayınevi. Çeviren: Halil Oğulcan Karamağara (P) 2023 ABP Yayınevi. Tüm hakları saklıdır.